دسته‌بندی نشده

نایلون عریض کشاورزی

نایلون عریض کشاورزی یکی از نایلون های پرکاربرد با ضخامتی بین 50 الی 400 میکرون و عرض 1 الی 20 متر است که در سه نوع گلخانه ای، کشاورزی و ساختمانی تولید می شود علت مقاومت بالای این نوع از نایلون ها در مقابل نور خورشید،تغیرات آب وهوا و برخورد اشیاء نوک تیز ضخامت بالای نایلون عریض 5لایه است.باتوجه به قیمت پایین این نوع نایلون،استفاده از آن برای احداث گلخانه بسیار مقرون به صرفه است .
داشتن عرض زیاد را می توان مهم ترین ویژگی نایلون عریض کشاورزی در نظر گرفت و می توان سطح وسیعی را با آن پوشش داد.برای تولید این نوع نایلون از مواد اولیه پلی اتیلن استفاده می شود. طول عمر مفید نایلون های عریض کشاورزی بین 3 تا 5 سال است.
نایلون کشاورزی
نایلون کشاورزی به عنوان یکی از انواع نایلون عریض کشاورزی برای کشت صیفی جات، پرورش قارچ و سایر محصولات کشاورزی کاربرد دارد. نایلون کشاورزی را به عنوان یک عایق استفاده می کنند تا پوشش دهی سطح زمین از آسیب دیدن محصول به دلیل گرما یا سرمای زیاد جلوگیری کند. از مهم ترین ویژگی های نایلون کشاورزی تقویت و حفظ ریشه گیاهان، جلوگیری از انتقال آفت، میکروبها و بیماریها به گیاهان ،سازگاری با تمام شرایط آب و هوایی ، مقاومت در برابر پارگی و سوراخ شدن و قیمت مناسب آن است.
افزودن افزودنی ضد ماوراء البنفش برای افزایش مقاومت نایلون در برابر اشعه ماوراء البنفش وافزودنی جذب اشعه مادون قرمز با اضافه شدن به مواد اولیه نایلون عریض کشاورزی که فضای داخل گلخانه در طول شب سرد باشد وباعث افزایش دمای محیط میشود.
افزودنی ضد الکتریسیته ساکن برای جلوگیری از تجمع گرد و غبار موجود در هوا روی نایلون به آن اضافه میشود.
افزودنی ضد مه یا آنتی فاگ برای جلوگیری از تجمع شبنم در سطح داخلی نایلون در گلخانه میشود. هنگامی که سطح داخل نایلون دچار تعریق میشود مانع از ورود نور خورشید به داخل گلخانه میشود و رشد گیاهان کاهش میابد.
نایلون گلخانه ای
یکی از انواع نایلون عریض کشاورزی نایلون گلخانه ای است که از شفافیت بالایی برخوردار است و در رنگهای مختلف تولید میشود. ضخامت نایلون گلخانه ای معمولا بین 150 تا 300 میکرون و عرض آن معمولا بین 2 تا 12 متر است. برای تولید نایلون گلخانه ای از مواد اولیه اتیلنی درجه 1 استفاده میشود. برخی برای کاهش هزینه های خود این محصول را با مواد اولیه درجه 2 و 3 سفارش میدهند. هرچه نایلون شفاف تر باشد نشان دهنده استفاده از مواد اولیه درجه 1 در تولید آن است.
نایلون ساختمانی
یکی دیگر از کار برد های نایلون عریض کشاورزی استفاده از آن در صنعت ساختمان با نام فنداسیون است. از مهم ترین کاربرد های نایلون عریض در ساختمان سازی محافظت از نمای ساختمان ، جلوگیری از نشت سیمان ، محافظت از مصالح ساختمانی ، پوشش دهی موقت لوازم ساخت وساز ، پوشش سقف ، بتون ریزی ، کاور ساختمان های نیمه کاره و …است.این نایلون ها ضخامت بالایی دارند وبه سادگی پاره نمیشوند قیمت پایینی دارند ودر برابر برف ، باران، باد و طوفان ونور خورشید مقاوم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهار =