دسته‌بندی نشده

نایلون چیست ؟

تحولات ناشی از مواد پلیمری در زندگی بشر امری انکار ناپذیر است. نایلون ها یکی از انواع پلیمرها می باشند. نایلون گونه ای پلیمر ترکیبی و پلی آمید است که اولین بار در 28 فوریه 1935 توسط والاس کاروترز در مرکز پژوهش دویونت ساخته شد. این الیاف جایگزینی برای ابریشم بود و به دلیل خصوصیات ویژه ای که داشت مثل سبکی،مقاومت به خوردگی و ضربه ، استحکام بالا و قابلیت کاربرد در درجه حرارت بالا به سرعت محبوبیت یافت.
نایلون به دلیل خواص بی نظیرش مانند مقاومت در برابر آب، سایش ، شکستگی و گرما برای بسته بندی انواع محصولات به کار می رود.
مواد اولیه نایلون عناصر کربن، هیدروژن، نیتروژن و اکسیژن است. این عناصر وقتی در کنار هم قرار میگیرند خاصیت انعطاف پذیزی زیادی ایجاد می کنند. نایلون ها در درجه های مختلفی تولید می شوند که درجه 6 و 6/6 آن بیشترین میزان کاربرد در بازار و صنایع مختلف را دارد.
انواع نایلون ها عبارتند از شیرینگ، حبابدار، سه لایه ، پنج لایه، دسته دار، فروشگاهی، گلخانه ای و کشاورزی، ساختمانی، چاپی تبلیغاتی و…
به طور کلی نایلون به چهار دسته 1-نایلون بسته بندی 2-نایلون عریض 3-نایلون فروشگاهی 4- فرآورده های نایلونی تقسیم می شود.
کاربردهای اصلی نایلون در صنایع بسته بندی و کشاورزی و ساختمان سازی و پوشش انبارها و… است و برای کاربردهای مختلف باید در مواد اولیه، ضخامت، شکل ، تعداد لایه ، جنس و… خاص آن تولید شود.
محصولات خریداری شده از فروشگاه به طور معمول با استفاده از نایلون های فروشگاهی به منزل حمل می شوند. این نایلون ها بر اساس شکل دسته آنها نامگذاری می شوند.
نایلون دسته موزی: در زمان پانچ شدن دستگیره آن یک حفره بالای آن ایجاد می شود.
نایلون دسته تقویت شده: همان نایلون دسته موزی است با این تفاوت که یک لایه ضخیم در داخل دسته قرار می گیرد.
نایلون دسته رکابی:دارای دسته ای شبیه لباس های رکبی است که به صورت مستقیم به بدنه نایلون متصل است.
نایلون دسته بندی: دارای دسته ای شبیه به زنبیل است که بالاتر از بدنه نایلون قرار داردو از بیرون به آن متصل می شود.
همان طور که گفته شد کاربرد دیگر نایلون هادر زمینه تبلیغات است.با چاپ بر روی نایلون می توان برند خود را به طور موثری تبلیغ کرد. چاپ نایلون یکی از روش های جذب مشتری بیشتر است و همچنین چاپ نایلون این قابلیت را داراست که بسته بندی شما جذاب تر و شخصی تر به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =